Stínadla 2006

Po roce klidu v uličkách stínadelských, s končícím podzimem, kdy tma již nadobro převzala nadvládu nade dnem, je opět cítit tu tajemnou atmosféru neklidu a napětí, spojenou s každoročním bojem o symbol Velkého Wonta – Ježka v kleci.

Na známých místech se objevili tajemné symboly, o kterých jen zasvěcený ví, že opět po roce na pár hodin ožívají mrtvé schránky, které v tuto dobu vydají svá tajemství.

Letošní hra o Ježka v kleci se uskuteční v pátek 24. listopadu od 16 hodin.

Přihlášky do středy 22. 11. 23:59 - Figymu (736 605 535, fiala.petr@benesovka.cz) - nutné!

Potkáme se v 16 hodin

• Wontové se Smíškem (4. oddíl HORIZONT) Na Příhrádku
  • Pátrači a ostatní (do té doby nezařazení) s Figym na Pernštýnském náměstí

Hraje se na území

Mapa Stínadel

Staré město + Tyršovy sady, hranice (neutrální, nehraje se zde, pátrači jsou v bezpečí) tvoří ulice a chodníky: Rozdělovací třída = Sukova třída - kolem SPŠT, Grandu a divadla k SPŠE - od SPŠE k Prokopáku - chodník na levém břehu Chrudimky k železnému mostu - Labská ulice ke zdymadlu – hranice parku k Sukově třídě.

Označení fragmentů v mrtvcýh schránkách: Wontové = "W", Dabinelovci = "DA", Uctívači ginga = "UG", Žlutý květ = "ŽK".

Jak budeme hrát?

Čestně a poctivě, hra je na těchto principech postavena.

Hráči jsou rozděleni do čtyř skupin - Wontové a 3 skupiny Pátračů (Dabinelovci, Uctívači ginga, Žlutý květ).

Po honičce Wonta s chycením Pátrače se musíme od sebe vzdálit na "nedohled", Wont může stát na místě, Pátrač musí odejít, jinak se vystavuje opakovanému chycení. Wont může chytit stejného Pátrače i vícekrát.

Životy si mohou hráči ve skupině Pátračů mezi sebou půjčovat, každý musí mít alespoň jeden. Každý Pátrač má na začátku hry 5 životů, potřebné další dostane od Figyho (pohybuje se někde po Stínadlech).

Nálezce symbolu Velkého Wonta – Ježka v kleci – vyhrává. Ostatní získají pořadí, které mají na kartičce uschované v této skrýši. Ve 20 hodin je hra ukončena a pořadí je určeno podle počtu nalezených mrtvých schránek a ztracených životů.

Co je mojí rolí, když patřím k jedné ze skupin pátračů

• Neznám Wonty, prchám před nimi.
  • Ve své skupině se můžeme rozdělit, ale musíme zůstat aspoň ve dvojici.
  • Po honičce se opět musíme najít a pak se teprve zapojíme do hry (bezpečnost).
  • Naše skupina zná umístění 1/3 mrtvých schránek, ostatní mrtvé schránky musí vypátrat - pozorováním a sledováním druhých skupin Pátračů.
  • Pátrači se mezi sebou navzájem nehoní, pouze sledují, kam chodí, kde hledají a snaží se vypátrat zbylé 2/3 mrtvých schránek.
  • Při hře nosím na krku zapečetěný medailonek, který nesmím otevřít a musím odevzdat 1. Wontovi, který mne polapí. Při dalším chycení odevzdám jeden život.
  • Získáním všech (resp. potřebného množství) mrtvých schránek mohu složit zprávu se sdělením, kde je ukryt symbol Velkého Wonta.
  • Pátrači jsou rozděleni do skupin – Uctívači ginga, Žlutý květ, Dabinelovci.

Co je mojí rolí, když jsme Wont

• Jsem označen žlutou stužkou, kterou mám viditelně připnutou na levé klopě (stužku dostaneš).
  • Můžu se po Stínadlech pohybovat samostatně.
  • Neznám, kdo hraje za Pátrače, přesto je honím, abych získal jejich "medailonky" s popisem mrtvé schránky. Chytím-li Pátrače, který již nemá medailonek, beru si od něj jeden život. Když chytím někoho, kdo mne přesvědčuje, že o ničem neví, o žádných Stínadlech že neslyšel a začíná brečet, asi jsem chytil "civilistu", který s námi nehraje. :-)
  • Wontové, neznají umístění ani jedné schránky, Pátrači je dohromady znají naopak všechny. Musím je tedy vypátrat a vzít si obsah, jenž mi náleží.

Ve Stínadlech se rozumí

Mrtvá schránka
Místo na uložení zprávy či jiné tajnosti, mrtvá schránka je označena v okruhu dvou metrů obrázkem skautské lilie.
Medailonek
Nošený na krku Pátrače, je zapečetěný. Obsahuje popis umístění jedné Mrtvé schránky.
Fragment
K nalezení v mrtvé schránce, část popisu úschovy symbolu velkého Wonta. Beru si jen ten, co mi náleží.
Život
Lísteček, který opravňuje ke hře po Stínadlech.